Opis
Prosty, bezpieczny, wiarygodny i szybki Food Detective to pierwszy na świecie, nie laboratoryjny test wykrywający nietolerancje pokarmowe.
Food Detective – łatwy, bezpieczny i wiarygodny test. Pobierając próbkę krwi z palca i postępując ściśle według załączonej instrukcji Food Detective test pozwala określić nietolerancje pokarmowe w 59 produktach żywnościowych. Jeżeli wynik testu Food Detective wskaże na nietolerancję pokarmową to eliminując z diety problematyczne pokarmy następuje lepsze samopoczucie już w ciągu paru dni. Zalecamy aby wszystkie istotne zmiany diety przeprowadzać pod nadzorem lekarza lub dietetyka.
Jakie są objawy nietolerancji pokarmowej?
- Problemy systemu oddechowego jak: nieżyt nosa, zapalenie zatok, astma
- Problemy przewodu pokarmowego jak: wzdęcia, zatrzymanie wody, zaparcia, otyłość
- Problemy skórne jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypki, pokrzywka
- Problemy stawów, bóle mięśni, osłabienie
- Migreny, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, zmiany nastroju i zachowania, objawy depresji
Objawy nietolerancji pokarmowych mogą pojawiać się do trzech dni po spożyciu szkodliwego lub nietolerowanego pokarmu i mogą utrzymywać się tygodniami. Np. Mleko czy chleb spożyte jednego dnia, mogą powodować ból stawów trzy dni później. Niektóre przypadki nietolerancji pokarmowej mogą być spowodowane niedoborem enzymów lub nadwrażliwością chemiczną podczas gdy w innych przypadkach może być reakcja systemu immunologicznego.
W wielu przypadkach nietolerancji pokarmowych towarzyszy nieprawidłowa działalność odpornościowa na konkretny pokarm lub pokarmy. Chociaż przyczyny nietolerancji pokarmowej nie są do końca poznane, w tej patologii następujące czynniki mogą odgrywać rolę: niedostateczne trawienie, kandydiaza, pasożyty, zapalenia jelit, źle zrównoważona dieta, alkohol i wpływ leków.
Unikanie produktów, które test Food Detektive? zdefiniował jako dodatnie, może doprowadzić do zmniejszenia nasilenia objawów nietolerancji pokarmowych.
Czy nietolerancja pokarmowa to jest to samo co alergia pokarmowa?
Istnieje zasadnicza różnica. W przypadku alergii pokarmowej dochodzi do reakcji alergicznej niemal natychmiast po spożyciu niewielkiej ilości alergizującego pokarmu. Objawy alergii łatwo rozpoznać ponieważ po spożyciu danego pokarmu mogą pojawiać się takie objawy jak: rumień skóry, obrzęk, trudności oddychania, a niekiedy nawet może dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Alergia pokarmowa występuje rzadko, dotyczy to mniej niż 2% populacji i wiąże się z produkcją przeciwciał IgE.
Test….. i co dalej?
Aby zapobiec objawom chorobowym, często wystarczy wyeliminować z diety produkty stwarzające problemy. Identyfikacja tych produktów jest rzeczą trudną, natomiast pierwszy etap w tym procesie stanowi wykonanie testu Food Detective?. Jeżeli test wykaże podwyższone stężenie przeciwciał przeciwko konkretnemu produktowi żywnościowemu, zalecane jest wyeliminować go całkowicie ze swojej diety na co najmniej 3 miesiące. Np. w przypadku nietolerancji na ziarna, jaja czy mleko, należy zastąpić je innym, nie uczulającym produktem. Jeżeli badanie wskaże na nietolerancje wielu pokarmów, zaleca się wówczas redukować ilość danego pokarmu w diecie aż do całkowitego wyeliminowania.
Wyeliminowanie z diety nietolerowanego pokarmu na okres od 3 do 6 miesięcy wiąże się z obniżeniem poziomu przeciwciał, dlatego dopiero po tym okresie można podjąć próbę ponownego wprowadzenia tego pokarmu, ale w małej ilości i monitorować czy nie występują objawy nietolerancji. Zaleca się dietę rotacyjną dla produktów z mniejszym natężeniem nietolerancji pokarmowej.
Food Detective – Pierwszy w świecie nie laboratoryjny test „in vitro” badający Nietolerancje Pokarmowe.
Rewolucyjny produkt jest szeroko stosowany w krajach skandynawskich, Niemczech, Anglii i innych, a teraz już dostępny w Polsce. Food Detective – to łatwy i bezpieczny test badający 59 produktów spożywczych. Badanie Food Detective oparte jest na zidentyfikowaniu istniejących przeciwciał IgG, wytwarzanych przez nasz organizm jako reakcja na nietolerowane pokarmy w diecie. Wspomaga ustalenie diagnozy i leczenie pacjenta. Food Detective – w sprzedaży dla lekarzy, dietetyków, pediatrów oraz wyspecjalizowanych pracowników medycznych.