DIETY


Na co możesz liczyć wybierając usługę dietetyka medycznego w Arkadii?

 1. Przystępne i łatwe opracowanie zasad odżywiania dopasowane do Ciebie, twego stylu życia i aktywności sportowej.
 2. Zalecenia żywieniowe dopasowane do metabolizmu, grupy krwi, problemów zdrowotnych, umiejętności kulinarnych, czasu który możesz poświęcić na przygotowywanie posiłków .
 3. Merytoryczną pomoc w przygotowywaniu, organizowaniu, kompletowaniu poszczególnych produktów, czy w innych sprawach związanych z zaleceniami żywieniowymi
 4. Konsultacje medyczne z lekarzami i instytucjami z którymi współpracuję, w przypadku gdy Twoje problemy zdrowotne są bardzo poważne
 5. Korektę i zmiany w diecie jeśli z jakiś powodów dotychczasowe zalecenia będą dla Ciebie niemożliwe do realizacji.
 6. Przeprowadzenie lub zlecenie dodatkowych badań, koniecznych w ocenie stanu odżywienia organizmu lub wsparcia dietetycznego.
 7. Możliwość brania udziału w różnych cyklicznych szkoleniach i wykładach z udziałem specjalistów z zakresu odżywiania, organizowanych online, na platformie FB – (dla zainteresowanych).
 8. i oczywiście na EFEKT, w postaci normalizacji masy ciała, poprawy samopoczucia, kondycji fizycznej oraz poprawa stanu zdrowia.

Zapraszamy do skorzystania.

porady dietetyczne rzeszów

Porada dietetyka medycznego obejmuje:

 1. Pomiar wagi, procentowo – zawartości tkanki tłuszczowej, wody, mięśni, kości, zapotrzebowanie kaloryczne dobowo
 2. Dokładny wywiad zdrowotny (40 minut)

Druga wizyta obejmuje:

 1. 7 dniowy jadłospis
 2. Dodatkowe zalecenia
 3. Informacje i omówienie zaleceń.

Konsultacja optymalna obejmuje:

 1. Pomiar wagi, procentowo – zawartości tkanki tłuszczowej, wody, mięśni, kości, zapotrzebowanie kaloryczne dobowo
 2. Wywiad
 3. Omówienie zaleceń z przykładami.
 4. Odpowiedzi na pytania w ciągu 1 tygodnia po wizycie
 5. Możliwość zamówienia przykładowego 7 dniowego optymalnego jadłospisu.

DIETETYKA

Dietetyka to jedna z najintensywniej rozwijających się dziedzin nauki i medycyny, która zajmuje się żywieniem człowieka zdrowego i chorego. Dietetyk wykorzystuje wiedzę medyczną i biochemiczną. Ze względu na coraz większe zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi, chęć utrzymania szczupłej sylwetki, oraz podniesienia poziomu energii i odporności, dietetyk zyskuje coraz większe, a nawet kluczowe znaczenie dla utrzymania lub poprawy zdrowia człowieka.

Czym więc jest Dietetyka?

Dietetyka jest nauką zajmującą się zasadami odżywiania, biochemicznymi podstawami odżywiania i psychologią. Rozwój medycyny i nauki o odżywianiu, nieustannie dostarcza dowodów na to, że prawidłowe, należne odżywianie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na: zmniejszenie ryzyka otyłości i przewlekłych chorób cywilizacyjnych, na przykład: chorób układu sercowo-naczyniowego, miażdżycy, cukrzycy, chorób nowotworowych, osteoporozy i wielu innych.

Pozostaje bezdyskusyjnym faktem że, prawidłowa dieta znacząco przyczynia się do przedłużenia życia oraz poprawy jego jakości.

Dietetyk w dużej mierze pełni rolę instruktora- nauczyciela, dostarcza informacji na temat zdrowego żywienia zarówno dla osób zdrowych, jak i chorych. Jednak głównym zadaniem dietetyka jest działanie na rzecz zmiany nawyków żywieniowych, tak, aby były one korzystne dla przywrócenia lub utrzymania zdrowia. Wraz ze wzrostem chorób cywilizacyjnych i tak zwanych chorób dieto zależnych, wzrasta świadomość społeczeństwa, że to właśnie dietetyk jest najbardziej kompetentnym źródłem informacji o właściwym odżywianiu.

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost popularności usług świadczonych przez dietetyków. W wielu przypadkach jest to efekt rosnącej mody na zdrowe odżywianie. Przyczyną jest także wzrost świadomości ludzi na temat znaczenia zdrowego stylu życia, co wywołane jest wciąż zwiększającą się liczbą osób otyłych i chorych.

Stosunkowo często w świadomości ludzi, panuje przeświadczenie, że dietetyk to osoba, która zajmuje się komponowaniem diet, głównie odchudzających.

W naszej praktyce jednak, skupiamy się na przywróceniu prawidłowego funkcjonowania organizmu przez właściwe odżywienie organizmu, a wtedy waga reguluje się do stanu naturalnego, bez stosowania głodówek i wyrzeczeń.

Według definicji Polskiego Towarzystwa Dietetyki „dietetyk jest wykwalifikowanym specjalistą ochrony zdrowia, który posiada szeroką wiedzę w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego. Poprzez dobór odpowiedniej diety i suplementacji, prowadzi profilaktykę chorób dieto zależnych oraz jest odpowiedzialny za leczenie żywieniowe w różnych stanach chorobowych.

Tak więc, leczenie dietetyczne ma bardzo duże znaczenie. Może być uzupełnieniem leczenia farmakologicznego, ale często jest jedyną formą leczenia danego schorzenia. Odpowiednio zbilansowana dieta pomaga bezpiecznie schudnąć, szybciej wrócić do zdrowia, uzupełnić niedobory wywołane chorobą, niewłaściwym stylem życia lub przedłużającym się stresem.

Bardzo ważnym elementem pracy dietetyka jest umiejętnie przeprowadzony wywiad. Dla wykwalifikowanej osoby zebrane dane będą wystarczające do ułożenia prawidłowego planu żywieniowego.

Zebranie wywiadu wiąże się z koniecznością posiadania wiedzy z zakresu psychologii, anatomii, fizjologii, dietetyki i biochemii.

Nasi dietetycy skupiają się na indywidualnym podejściu do każdej osoby, ponieważ, każdy jest indywidualnością biochemiczną.

Doświadczony dietetyk pochwali się także znajomością anatomii i fizjologii człowieka, zna skutki spożywania produktów spożywczych i wie jakie interakcje mogą występować miedzy składnikami pożywienia. Potrafi także określić wpływ żywności na metabolizm leków i suplementów. Ogromne znaczenie ma także jakość zalecanych suplementów diety, ze względu na ich przyswajanie oraz wzajemne interakcje.

Ważnym badaniem w dziedzinie dietetyki jest badanie Analiza Pierwiastkowa Włosów. Jest to badanie odżywienia organizmu na poziomie komórki, a więc na poziomie przyczyn ewentualnych dolegliwości i problemów zdrowotnych. Co więcej, w wyniku Analizy pierwiastkowej włosów, widać trendy organizmu na kilka a nawet kilkanaście lat przed zachorowaniem! Zrobienie takiego badania, umożliwia więc Tobie wczesną diagnostykę na poziomie przyczyn, oraz umożliwia zapobieganie chorobom, poprzez realizację zaleceń na podstawie wyniku, czyli zastosowania sugerowanej diety i precyzyjnie zaplanowanej suplementacji diety.

Idź do badania: https://arkadia-klinika.pl/produkt/analiza-pierwiastkowa-wlosow/

Badania naukowe pokazują, że jedną z głównych przyczyn chorób tak zwanych cywilizacyjnych, jest niewłaściwe odżywianie. Taka sytuacja sprawia, że dietetycy są bardzo potrzebni, a ich zawód zyskuje coraz większy prestiż a także szacunek. Stale rosnące zainteresowanie ich usługami powoduje, że dietetycy są uważani za lekarzy jutra. Ale pomyślmy, czy jutro przypadkiem już nie nadeszło?